Dobijte energii v klidném prostředí

Mlýn byl postaven v období 1830 - 1849. Na podzim 1917 vyhořel a byl přestavěn. Nachází se cca 1 km od obce Stachy na samotě mimo rušné silnice.

Obec Stachy leží na jižním úpatí Javorníka, mezi městy Vimperk a Kašperské Hory. Zároveň tvoří rozhraní okresů Prachatice a Klatovy.

Stachy jsou významným místem památek lidové architektury začleněné do památkové rezervace Stachy a osady Chalupy. Zajímavou stavbou je hřbitovní kostel Panny Marie z roku 1781 a několik roubených staveb v části Zemanova.

První záznam pochází z roku 1578. Stachy patřily k jedné z osmi osad na Šumavě, kterým se říkalo Královácká rychta. Králováci střežili pohraniční lesy, obchodní stezky a naleziště zlata a byli podřízeni pouze českému králi. Za to měli různé výhody. Byli zbaveni robotní povinnosti, směli vařit pivo, právo lovit a bylo jim umožněno volit si i vlastní rychtáře.

Na nedalekém Zadově se nachází známé lyžařské středisko.

Prostředí

Samota - je to čím se odlišujeme, louky, les, rybníky v okolí jsou součástí pozemků.

Původní vybavení prostoru mlýna.

Ubytování

Pokoje v retro stylu, dětská herna, společenská místnost, kuchyň

Záměr

Jako rodiče jsme vždy řešili kam s dětmi vyrazit za rozumnou cenu a kde by děti mohly mít své království, stejně jako dospělí. Tímto jsme se řídili při rekonstrukci celého objektu a okolí.

Aktivity součástí ubytování

Houbaření, dětské hříště (trampolína), posezení u ohniště, rybolov (a pokud se vám snad podaří něco chytit a budete si to chtít udělat k večeři, můžete - jen si dovolíme vybrat malý příspěvek) - to vše je možné realizovat, stačí jen udělat pár kroků.